Přípravka na otevřeném Přeboru Prahy sedmá

Asi o něco lepší výsledek jsme čekali od kluků z přípravky na posledním turnaji sezony, který pořádala Praga ve spolupráci s Pražským svazem jako otevřený Přebor Prahy. Kluci po čtvrtém místě v základní skupině zvládli utkání o konečné umístění s mužstvem R.S.C. a obsadili sedmé místo.

Za optimálního hokejového počasí se sešlo to nejlepší, co daná kategorie u nás může nabídnout, bohužel bez avízované zahraniční konkurence. Naše kluky čekala, jak se v závěrečných utkáních o umístění ukázalo, těžší skupina B, ve které, kromě nás byla mužstva z Hostivaře, Bohemians, Slavie a Hradce.
V úvodu turnaje jsme si nevedli vůbec špatně, v utkání s největším favoritem jsme drželi bezbrankové skóre až do poslední minuty, kdy po šťastné teči výborně chytající Dušan (proč Dušan, vysvětlím v závěru!) kapituloval. Bohužel jsme „zazdili“ tutovku v posledních sekundách a tak 0:1.
Utkání s Bohemkou nám vyšlo asi nejlépe z dnešního dne, soupeře jsme převážně drželi na jeho polovině a vyjímečně se nám dařilo proměňovat šance, konečný výsledek 5:0 – super!
Naprostým opakem bylo utkání se Slávií. V prvmích minutách se jednalo o vyrovnané utkání, dokonce jsme měli dva nájezdy, kdy se bohužel jednalo o vzorovou ukázku, jak špatně se dá takový nájezd zahrát. Bohužel z protiútoku jsme inkasovali. Přestože jsme ještě Filipem dokázali vyrovnat, bylo to z naší strany vše. Soupeř nám zasadil další tři zásahy a utkání, které nás mohlo poslat do boje o medaile, nás naopak poslalo do beznaděje.
V posledním utkání základní skupiny nás čekalo Béčko Hradce. Začátek nám tentokrát vyšel, ujali jsme se vedení, ale to bylo na dlouhé minuty z naší strany vše. Soupeř nás postupně začal přehrávat, dostal se do vedení 3:1 a zdálo se, že utkání je ztracené. Když však Tomáš snížil z nájezdu na 2:3, kluci konečně začali jezdit na 100% a výsledkem byla vyrovnávací branka pár sekund před koncem, opět z nájezdu vyrovnával Filip. Suma sumárum, čtvrté místo ve skupině se čtyřmi body a boj o 7.místo.
Tam na nás čekalo urostlé mužstvo R.S.C. a prvních pět minut to vůbec nevypadalo dobře, soupeř se zaslouženě ujal vedení a nepouštěl nás k ničemu. Když se nám pak tak trochu náhodně podařilo vyrovnat vše se změnilo. Klukům narostla křídla a mohli jsme konečně vidět v našem podání i hezké akce s úspěšnou koncovkou. Výborné utkání sehrál zejména Marek. Po zasloužené výhře 4:1(?) z naší strany příjemný závěr turnaje. Vrcholem turnaje pak byla předvedená hra ve finále v podání kluků z Hostivaře, kteří naprosto „smázli“ hradecké soupeře a zaslouženě Přebor Prahy vyhráli.
Naše hra byla během celého turnaje velice nevyrovnaná. Vše bylo bohužel poznamenáno neúčastí běžně chytajícího Adama, který měl zdravotní problémy a musel ho nahradit v bráně Dušan, který sice chytal výborně, ale citelně chyběl v poli. Kluci se sice snažili, někteří více a bohužel někteří méně, ale celkově to nestačilo. V některých chvílích bylo vidět, že potencionál máme, ale …….