První turnaj U10 na domácím hřišti

Nedělní turnaj přípravek  jsme odehráli za velmi příznivého počasí, s třemi mnichovickými týmy v akci a s velmi dobrými výsledky.
Vždyť posuďte sami :
jasno, teplota 23C, vlhkost 53%, tlak 1019HPa, vítr o 6,5km/hod
ale vážně – do bojů jsme kromě sedmi našich soupeřů nasadili i Mnichovice A, Mnichovice B, Mnichovice C. Družstva byla rozdělena zejména podle věku, nikoli podle výkonnosti.
Nejmladší tým B přes úpornou snahu a velmi dobré vedení trenérek sice skončil na 10. místě, ale byl to pro něj první turnaj v této kategorii, kde je všechno jinak, než v loni. Kluci a holky přešli z kategorie U8, kde se hraje 3 na 3, bez brankářů, na malinkém hřišti. Teď se na tom velkém hřišti chvílemi hledali. Nicméně výkony byly zápas od zápasu lepší a příště už může být všechno jinak. 
Tým C byl složen z holek, které spolu již nějakou dobu hrají a bylo to také vidět. Kromě jasné prohry s favoritem turnaje týmem Kbel hrály holky s každým vyrovnanou partii a jen smolně prohrály s Meteorem České Budějovice v boji o 7. místo. Holky se nebály ani kluků z Hradce, kteří hráli na hraně tvrdosti a nakonec s nimi remizovali, ani kluků z Mnichovic, kteří spíš měli obavy, aby v pondělí ve škole nedostali od svých spolužaček! Dokonce holky dokázali vyhrát jeden zápas nad Bolevcem.
Nejstarší kluci z týmu Mnichovice A procházeli turnajem s jednou prohrou (porazili nás Kbely A), ale pak došli do rozstřelu o 3. místo bez ztráty dalšího bodu. O bronzovou medaili ovšem prohráli s Presidentem na nájezdy, když ještě chvíli před koncem zápasu vyhrávali 2:0.

Konečné pořadí turnaje bylo tedy :

  1. HC Hostivař
  2. Sokol Kbely A
  3. President

Příští týden jedeme do Litic.  Doufám, že příští týden v Liticích to bude ještě lepší!
text: Mirek Vodenka
foto: Žaneta Karásková