Starší žáci v akci

V sobotu se na hřišti v Liticích představilo naše družstvo U15 v dalším dvojzápasu, tyto zápasy mohly rozhodnout a jistotě postupu mezi nejlepších 8 týmů na jarní část soutěží. Kluci si toho byli vědomi a na hřišti to bylo vidět.

Již první minuty utkání s Bolevcem bylo jasné, kdo je na hřišti pánem. Kluci soupeře v podstatě k ničemu nepustili a utkání skončilo 7:0. A to dalších minimálně 8 velkých šancí naši kluci nevyužili.

Po dvouhodinové pauze nás čekalo důležité utkání s domácími Liticeni. Bohužel první vekou příležitost v prvních minut utkání kluci nevyužili a jako by to poznamenalo celou první polovinu utkání. Litice si postupně vypracovali vedení 3:0 a naši kluci se nemohli dostat do hry a rozhodně nepředváděli ani z poloviny to, co opravdu dovedou. Richard na střídačce v poločase všem trpělivě vysvětloval, ať se drží základů této hry, tedy netlačit vše středem, ale hrát do šířky, nehrát přes backhand, zbytečně nekličkovat a rychle nahrávat a dohrávat souboje.

Pokud si někdo v Liticích myslel, že je utkání rozhodnuto již po poločase, opravdu se mýlil. Kluci se začali držet pokynů trenéra a najednou bylo na hřišti úplně jiné mužstvo. Kluci postupně stahovali náskok a několik minut před koncem se jim podařilo vyrovnat.  V infarktovém závěru kluci bohužel po velice sporném momentu, odpískaném faulu a rohu inkasovali a vyrovnat se jim již nepodařilo. Rozhodnutí rozhodčích je dané, ale kluci by si za předvedený výkon minimálně jeden bod zasloužili.

Pozitivní na tomto utkání je fakt, že se kluci ani za stavu 0:3 nevzdali, nechali na hřišti maximum a o vítězství se poprali. A pokud budou hrát všechna další utkání tak, jak odehráli druhou polovinu s Liticemi, mohou se měřit se všemi týmy, které budou bojovat na jaře o medaile.