Starší žáci v Hradci na „Lahoda cupu 2024“

Mezinárodního turnaje, který pravidelně zakončuje sezónu (dříve pod názvem „Májový“) se tentokrát z našich mužstev zúčastnili pouze starší žáci.
Bohužel v této kategorii nebyla zahraniční konkurence příliš pestrá, ale přesto měli kluci možnost si zahrát s oddíly, se kterými se v soutěži „nepotkali“. Naše výkony však odpovídali dlouhé a náročné sezóně a když se na naši stranu příliš nepřiklonilo ani štěstíčko, nebyl z toho žádný velký výsledek!

Hned na úvod kluky čekal jediný zahraniční účastník ve skupině a to polská Varta. Po většinu utkání byl soupeř lepší a zaslouženě vyhrál 2:0. Již hůře jsme skousávali prohru 1:2 s domácím Áčkem, ve kterém byla výrazně zastoupena místní děvčata. Po první herně vyrovnané půli jsme soupeře dostali sice pod tlak, ale nevyužité šance včetně několika rohů k vítězství nevedly. Poslední utkání ve skupině s Kbely taky nepřineslo nijak pěkný hokej, ale nepřehlédnutelný rozdíl ve výkonosti přinesl naši jasnou výhru 4:0.  Ze třetího místa v základní skupině jsme pak v neděli narazili na slovenské Šenkvice. Vydřené vítězství 2:1 znamenalo sice slušné páté místo, ale celkové zklamání v klucích zůstalo. Pro úplnost, turnaj ovládla jednoznačně Varta a to bez obdržené branky.

Pro příští sezonu mužstvo opouštějí z věkových důvodů pouze kapitán Tomáš Sebera a Vašek Vilímek, kterým samozřejmě přejeme, ať se jim v dorostu daří, ale jinak zbytek kluků zůstává, takže bychom se mohli dočkat zajímavých věcí….  

H.V.