Zlatý hokejový festival starších žákyň v německém Osternienburgu!

Naše příprava

Přihlášku na turnaj jsme podávali s respektem, neboť pozemní hokej v Německu je na vyšší úrovni než u nás. Zároveň jsme ale po vydařené sezóně věřili v sílu našeho týmu. Věděli jsme také, že se holky umí s případnou konkurencí silnějších soupeřů vyrovnat, a tak jsme se hlavně těšili na společně strávené chvíle v jiném prostředí.

Náš příjezd na místo

Do aut jsme nasedali v kompletní sestavě hráček, včetně zraněných. Na místo jsme dorazili mezi prvními a postavili své zázemí. Louka o velikosti tří fotbalových hřišť se pak v průběhu pátečního večera postupně celá zaplnila stany a karavany ostatních účastníků. Dobrou náladu domácích pak určitě podpořil i výsledek úvodního zápasu ME ve fotbale, neboť u velkoplošné obrazovky byli vtaženi do vítězného zápasu domácího týmu proti Skotsku.  

Naše nadějná sobota

Rozlosování 30. ročníku hokejového MEGA turnaje pro 65 týmů ve věkových kategoriích od MINI až po ty žákovské rozhodlo, že náš tým bude hrát odpolední zápasy. Mezi počty týmů nezahrnujeme ty rodičovské, které svými večerními zápasy podtrhly skvělou atmosféru celého festivalu.

Sobotní ráno bylo deštivé, a tak po snídani nebylo kam pospíchat. Děvčata se výběhem v okolí hřiště a protažením dostala do sportovního módu a zbyl i čas na tradiční pletení copánků. No a pak to začalo.

V prvním zápase proti domácímu týmu Osternienburger HC, který skončil remízou 1:1, si děvčata ještě chvilku zvykala na rozměry půlky hřiště, rozestavení 5 + 1 a také pravidla bez trestných rohů či nájezdů. Také, že v desetiminutovém zápase se na soupeře musí vlítnou hned od prvních vteřin.

V dalších sobotních zápasech proti Leipziger SC a MTV Eintracht Celle s výsledky 2:0 resp. 3:0 v náš prospěch se tímto modelem sžily natolik, že postoupily do nedělního semifinále z prvního místa ve skupině na skóre. V zápasech bylo úplně jedno, která „pětka“ hráček na hřišti zrovna je, a tak se už jako nesčetněkrát znovu potvrdil fakt o vyrovnanosti našeho týmu.

Po sobotním vystoupení byla v týmu velká pohoda, a tak se po večeři zašlo na koupání k rybníku, u společného stolu se mlsaly kustodovy dobrůtky a klábosilo se. I bez předchozího „denního rozkazu“ se šlo bez ponocování brzy na kutě.

Naše vítězná neděle

Nedělní dopoledne bylo pohodové. Nepršelo, dali jsme si krátký výběh a zahráli si pár her na utužení týmové spolupráce. Po lehčím obědě se doladily copánky a šlo se na věc. Vítr na místě byl poměrně silný, narušoval účesy, prolamoval stany, odnášel věci, ale byl to pouze čajový odvar proti vystoupení našeho týmu v dalších zápasech, který měl sílu ničivého hurikánu.

V semifinále holky nepřipustily žádné drama a nad týmem HC Delmenhorst zvítězily 2:0. Ve finále nás čekal reálně nejtěžší soupeř – SSC Jena! Klub, na jehož hřišti trenérka Martina ve svých 12 letech poprvé hrála v zahraničí. Vyrovnaný souboj skončil v normální hrací době nerozhodně, a tak o vítězi turnaje rozhodovaly samostatné nájezdy. Celý tento příběh si budou naše holky asi dlouho pamatovat.  

Celý tým se drží kolem ramen, je do sebe zakleslý, jako jedno tělo a jedna duše. V týmu jsou hráčky se železnými nervy, které se nebojí vzít odpovědnost na sebe, a i pod tlakem umí nájezd chladnokrevně proměnit. Také máme nenápadného strážce brány, který útočníka při nájezdu trpělivě vystepuje, dostane ho do časové tísně a dovolí mu jen nouzovou variantu zakončení s minimální nadějí na úspěch. A tento koktejl v nadstavbě finálového zápasu pak znamená vítězství a první místo v turnaji!

Náš dechberoucí návrat

Rodiče, kteří měli z místa dění horké zprávy a vyzvedávali naše děvčata na hřišti, byli rovněž skvělí. Výpravě totiž připravili burácivé přivítání při návratu domů, na našem hřišti. To už bylo s otevřenými bočními dveřmi aut a hlasitým přehráváním „We are the champions“.  

Naše shrnutí

Skvělý zážitek, obdiv organizátorům za zvládnutí mega akce, gratulace našim děvčatům k vítězství a díky za podporu rodičům.  

Více fotek najdete tradičně na rajčeti https://www.rajce.idnes.cz/hokej-mnichovice/album/2024-06-14-15-u15d-osternienburg

Střih pořízených videí z akce je pak v našem kanále YouTube