Štěstí přeje připraveným

Starší žákyně v sobotu sehrály poslední zápasy halové sezóny 2023-24. S přehledem si poradily s Bohemians výsledem 6:1, aby v následném přímém boji o 5. místo potvrdily současnou skvělou formu a vyhrály nad děvčaty z Rakovníka 5:3.

Cíl – zahrát si zápas o postup do velkého finále mezi TOP 4 týmy – bohužel nevyšel. Po vyhraném zápase s Bohemkou postupová matematika pro dohrávky základní části skupiny dnes říkala jasně: „následující zápas Litice vs Rakovník musí skončit remízou!“.  Zápas byl po celou dobu vyrovnaný a dlouho se na výsledkové tabuli drželo pro nás nadějné skóre 0:0, ale pak se litickým podařilo vstřelit gól, na který rakovnická děvčata i přes dechberoucí šance nedokázala odpovědět.

Pro dnešek to byla už jen taková zajímavost, jestli by nás nepotkal „pořádný kus toho pokakaného štěstí“. Vše se rozhodovalo v našich zápasech a v průběhu celé halové sezóny, a tam to na placku ještě nebylo. Štěstí totiž přeje připraveným. Proto jsme už v průběhu této sezóny měnili herní systém, ze žákovského na dospělácký. Je náročnější, je potřeba se s ním sžít, ale je efektivnější, o čemž se mohli v posledních zápasech naši soupeři na vlastní kůži přesvědčit.

Pro příští halovou sezónu tak budeme na značkách a pokud platnost pořekadla, že štěstí přeje připraveným, nevyprchá, tak do haly 2024-25 budeme vstupovat s velkým očekáváním a ambicemi. A to i přes to, že v této kategorii a konkurenci soupeřů se to hráčskými generačními talenty jen hemží. Pro náš tým totiž platí to samé, a pokud někdo nevezme do zaječích, nastoupíme ve stejné sestavě.

Už teď se těšíme na jaro, na umělku!

PS: Pro zajímavost – letos máme v hale i pozitivní skóre. Nastříleli jsem soupeřům více gólů, než prošlo do naší branky.