Stříbrné mladší žákyně sahaly po poháru pro vítěze

Povídání o tom, jak se holky nestaly vítězkami halové soutěže.

Před posledním kolem halové ligy mladších žákyní jsme měli ztrátu 2 body na pražskou Slavii. Ale my jsme si na Slávistky věřili. V prvním zápase soutěže jsme je s přehledem porazili a v minulém kole jsme herně i výsledkově jasně dominovali, když jsme nejdříve 7:0 porazili Litice a poté 5:0 ambiciózní Bohemku.

Stačilo tak v posledním kole vyhrát nad pražskou Slávií …no a ještě porazit předposlední Hradec. Holky byly v dobré náladě a těšily se na to, že si poprvé odvezou medaile. Jenomže první zápas proti hradecké Slavii jsme začali velmi smolně. Po nedorozumění našich nejzkušenějších hráček nám v třetí minutě vstřelily hradecké holčičky gól. Pak se sice už nedostaly dál, než za půlku hřiště, ale i tak jim to stačilo. My jsme totiž stříleli jen vedle hradecké brány.

Obrovské zklamání! Prohráli jsme si totiž titul a to ne s nejsilnějším soupeřem, ale prakticky sami. Ne, že by se hradecké nesnažily, jsou to velmi šikovné holky, jenomže my byli favorité.

Takže jsme do posledního zápasu, na který mimochodem přijeli i speciální rozhodčí, protože se očekával vrchol celé sezóny, nastupovali s tím, že jsme druzí a nic už to nemůže změnit. I tak ale si naše holky zaslouží pochvalu, protože se vyhecovaly a Slavii Praha porazily 4:1.

Konečné druhé místo je sice i tak pro mě milé překvapení, ale opravdu chybělo jen málo a Pohár prezidenta ČSPH za sezónu 2023-2024 pro nejlepší družstvo v kategorii mladších žákyň jsme vezli do Mnichovic.

Naše mnichovské slečny udělaly za půl roku, co hrají tuto kategorii, hodně práce. Některé se velmi zlepšily a celkově se zlepšil i jejich přístup. Účast na trénincích je téměř 100% a nasazení většinou také.

Velká vítězství začínají porážkou a věřme, že to bude platit i pro nás.

Mirek Vodenka

PS: Navíc nejlepší střelkyní soutěže se stala Gabča s 28 góly – gratulujeme.