Trochu jiná receptura a je z toho bod!

Do soutěže starších žákyň jsme do sezóny 2022-23 pouštěli náš mladičký tým loňských mladších žákyň s obavami.  

Jak holky s věkovým průměrem 12,3 let zvládnou přechod na větší hřiště? Jak obstojí proti rychlejší a důraznější hře vyspělejších soupeřek? Neutlumí se motivace hrát, když budou na výsledkových tabulích nepříznivá skóre?

I když pohled do výsledkových listin není příznivý, žádná z našich obav se nenaplnila! Holky mají téměř 100% účast na trénincích a na mistrácích a obrovské odhodlání na sobě pracovat. Díky nejbližším tahounům kolem kápa Áďy Dobré vzniká pěkně tvrdé jádro.

Díky trenérům týmu  (hokejovým i kondičnímu) nám navíc před očima děvčata rostou –  fyzickou a kondiční připraveností, technikou, poziční hrou nebo při vymýšlení fíglů, jak v rámci pravidel chytře přelstít soupeře.

A pak když pak před zápasem má přijít na řadu tradiční magnetická tabule s taktickými pokyny, ale zahodí se pod lavičku a od trenérky Martiny hráčky slyší „Pojďte si zahrát!“, „Pojďte si to užít!“ a „Pojďme si pomáhat!“, je to tak trochu jiná receptura a je z toho bod!  Jádro a šťavnatý obal k soupeřovu pochutnání z minuty vyrostl do pěkně tvrdého a kompaktního ořechu na vylámání zubů, navíc se schopností střílet šlupky.

Držme hráčkám i trenérům palce, ať to jde i v hale, která s přicházejí zimou už ťuká na dveře.