Minibenjamínci v Hostivaři

Hned dvojice našich mužstev „mrňousků“ se představila v sobotním turnaji v Hostivaři. Za příjemného podzimního počasí „zkřížili své hokejky“ naši borci se soupeři z Kbel, Presidenta a samozřejmě domácí Hostivaře.  No a jak si vedli?

Mužstvo „A“ (šlo pouze o rozlišovací označení!) v sestavě Jenda, Robin, Štěpán, David a Filip šlapalo jak dobře namazaný stroj.  V obraně byl velikou oporou Jenda, kterému velice dobře sekundoval skoro nováček Štěpán, no a v útoku odváděl skvělou práci Robin, který neúnavně napadal rozehrávku soupeře a s podporou obrany (zejména Jendy) pak vyrážel do nebezpečných útoků. Neztratili se ovšem ani nováčkové David s Filipem, zejména prvně jmenovaný se postupně úspěšně zapojoval do hry. Takže suma sumárum: velká pochvala pro všechny!      

Družstvo „B“ se nenechalo zahanbit a mohlo se s klasikem oprávněně ptát: “Proč zrovna my jsme Béčko?”, protože výkony, které předvedli jeho zástupci na hřišti, byly rozhodně z kategorie A.

V útoku zářil jako jedna z našich stabilních opor Jáchym Š., který zkušeně převzal roli tahouna a střelce. Záda mu jistil Vašík. Vrhal se po každém balonu, jako kdyby šlo o finále mistrovství světa, a ne přátelský turnaj. Přestože šlo o jeho první vystoupení na turnaji v dresu Mnichovic vůbec, působil dojmem zkušeného borce a soupeřům zatápěl v úroku i v obraně, jako by se s hokejkou v ruce narodil.

Ani naše dvě děvčata Anička a Terezka nezklamaly – kromě toho, že byly ozdobou týmu, připojily obě i pěkné hokejové akce – Anička vychytala soupeřům několik jasných gólových příležitostí a Terezka se nebála vrhnout pod nohy a škodit i protihráčům dvakrát větším, než je ona sama.

Správnou pětku doplnil sotva čtyřletý benjamínek Jáchym K., který nasával hokejovou atmosféru teprve na svém druhém turnaji a chutí hrát by měl jít příkladem hráčům mnohem starším a zkušenějším.

Děkujeme všem hráčům i jejich rodičům za hojnou účast na prvním venkovním turnaji – tak početnou sestavu nám závidí všichni soupeři. Doufáme, že se v podobném počtu sejdeme i v polovině října na dalším turnaji U6 v Kbelích.