Žáci školního pozemáku dostali na vysvědčení samé jedničky!

Při příležitosti výročí novodobých olympijských her se v neděli, 23. června 2019, uskutečnil na hřišti pražské Slavie už 16. Celorepublikový turnaj školních kroužků v pozemním hokeji. A naše mnichovická škola doplněná o hráče z Mirošovic u toho samozřejmě nemohla chybět.

První část programu byla věnována vlastnímu turnaji na umělé trávě, kterého se účastnilo celkem 8 družstev. Výsledky se nezapisovaly. Smyslem turnaje je si jít zasportovat, užít si hru a prostě se bavit hokejem. Vysvětlujte to ale našim borcům, kteří v zápasech postupně zdolali všechny své soupeře a závodili mezi s sebou v počtu vstřelených branek. Nás mnohem víc potěšil jejich herní projev, takže na pomyslné hokejové vysvědčení si všichni naši žáci zaslouží jen samé jedničky. Ať se jedná o předmět vedení míčku, přihrávání, odebrání míčku soupeři, střelba, týmovost, poziční hra či nasazení a bojovnost.

V odpolední části turnaje nás čekal souboj v (beachvolejbalovém) písku v nafukovacím hřišti. Po krátké poradě týmu, kde nesměl být přítomen trenér, už od prvních vteřin zápasu bylo jasné, že to naši zkrátka umí i s pálkami funkey hokeje. Projevili se jako všestranní sportovci, a tak si i tento zápas náramně užili.
Medaile a diplomy, které předávali hráčům reprezentantky národního týmu, byly opravdu zasloužené.
Díky všem rodičům, kteří jste na turnaj své borce doprovodili, a věříme, že jste si i díky povedenému vystoupení našeho týmu a hezkému počasí hokejovou neděli také užili.
Přejeme všem hokejovým školákům krásné prázdniny a těšíme se, že se v září znovu sejdeme, s některými třeba rovnou v našem mnichovickém oddíle.