Zlatí dorostenci na havajské rozlučce se sezónou!

Je sobota, 22. června 2019, odpoledne, právě přestalo pršet a všichni, kdo si chtějí užít oslavu mnichovického hokeje a spoustu zábavy, spěchají na hřiště. Již z dálky je slyšet burácející hudba, a protože letošní rozlučka je v havajském stylu, hřiště se postupně zalije i spoustou květin, které je možné vidět na věncích kolem krku, na košilích či trenýrkách. Sukně děvčat jsou řádně bambusově otřásněné a hlavy náčelníků a náčelnic kmenů zdobí bohaté kštice.

Akci rozjíždíme společnými soutěžemi. Čtyři nabité týmy soutěží celkem ve 4 disciplínách. Na konci těžko říci, kdo byl nejlepší, zda ti, kteří lépe zvládli štafetu ve skákacích pytlích nebo ti, kteří nejrychleji přesunuli hada z hokejek přes čtvrtku hřiště. Nezapomeňme na to, že některým se zase více dařilo při štafetovém běhu s posunováním míčků na mety nebo při hledání míčků v minovém poli, kde to po odkrytí všech skrýší vypadalo jak po nájezdu Hunů do Evropy.

A je tu dlouho očekáváná slavnostní chvíle! Předseda oddílu, Pepa Slavíček, má o letošní úspěšné sezóně o čem mluvit, například, když nám naši Minibenjamíci udělali obrovskou radost vítězstvím na turnaji přeboru Prahy, jak skvěle si vedli naši Benjamínci, Přípravka a Starší žáci v silné mezinárodní konkurenci na turnajích v Německu a jak Mladší žáci kromě halových trofejí přivezli i tituly Mistra a Vicemistra republiky. Vše podtrženo tím, jak hlubokou stopu zanechali naši hráči v reprezentačních týmech, kdy Mnichovice do „nároďáků“ dodávají už od mládežnických kategorií své talenty a když je budete chtít spočítat, tak vám prsty na jedné ruce určitě stačit nebudou.

Přichází vyvrcholení našeho společného setkání! Vyhlášení našich dorostenců, kteří se opět stali republikovými Mistry. Slova se ujímá pan Ondřej Pátek, místostarosta našeho Města, a pan Petr Doležal, jako zástupce Českého svazu pozemního hokeje a také jako dlouholetý předseda naší tělovýchovné jednoty, aby našim dorostencům blahopřáli. Je vyhlášen nejlepší střelec soutěže, Jirka Kulička, a naši kluci si jdou pro medaile. Moderátor programu, Tadeáš, postupně vyhlašuje tato jména: Matouš Blecha, Vojtěch Kurz, Filip Kurz, Tomáš Vodenka, Bonifác Klimeš, Vojtěch Pažitka, Daniel Podzimek, Richard Garaj, Jirka Kulička, Štěpán Lalík, Jaroslav Souček, Dominik Homulka, Ivan Svoboda, Jakub Chudý, Vítek Soukup, Jakub Světlík, Matyáš Hána a Denis Bursík. A je to tady, naši zlatí hoši zvedají nad hlavu pohár vítězů! Podívejte na videa, jak předání proběhlo (předání poháru;  předání medailí).

Na společné fotce celé pozemácké rodiny, která se na akci sešla, můžete spočítat více než 100 lidí.

V programu pokračujeme společnými zápasy smíšených družstev dětí a rodičů a na hřišti je opět spousta srandy. Někteří rodiče neunesou tíhu okamžiku a vrhají se zběsile inzultovat rozhodčího, neboť evidentně svým rozhodnutím poškodil jeden z týmů. Do exhibičního zápasu nastupují všichni trenéři, aby i oni poměřili své síly, ale už je čas pokračovat v dalším bodu programu a tím je soutěž o nejlepší masku. Tuto soutěž s přehledem vyhrává trio ABA, které předvádí poslední tanec letošní hokejové sezóny (https://youtu.be/qKqwk9EQcBI).

Přátelé, děkujeme vám moc, že jste na slavnost a rozlučku mnichovického hokeje dorazili, velká gratulace vítězům a poděkování všem, kteří jste se v sezóně 2018/2019 jakkoliv podíleli na dění v našem oddíle. Užijte si prázdniny a …neztrácejte hlavu, v srpnu nebo v září se zase uvidíme!