Ženy v Liticích třikrát vítězně

V neděli se v plzeňských Liticích uskutečnila další utkání I. ligy žen. Vzhledem k opakovaným absencím některých z týmů došlo na změnu formátu soutěže, aby si všechna družstva zahrála vyrovnaný počet zápasů. Nově se tedy hraje formou turnajů (oproti původním dvěma zápasům za den) a změněna byla délka zápasu (nově pouze 1×20 minut).

Našimi soupeři ve skupině se staly týmy Litic B a Kadaně. Obě utkání vypadala celkem podobně: naše družstvo mělo po většinu času herní převahu, chyběl však klid v zakončení. Hodně balónků skončilo na hokejkách obránkyň nebo betonech brankářek. Musely jsme si také dávat pozor na údery z obrany, u kterých je velké nebezpečí, že propadnou až k útočnici stojící za naší zónou. Každopádně obě utkání jsme zvládly, a to v poměru 3:1 a 4:1.

Tyto výsledky nám zajistily finále, ve kterém jsme si zahrály proti Hostivaři B. Průběh byl opět podobný jako v zápasech ve skupině, až na to, že Hostivař si vytvořila celkově více šancí než naši předchozí soupeři a jejich hráčky navíc hrají velmi tvrdě. Protihráčky také hodně sázely na údery od obránců na vytaženého útočníka. Do toho začalo sněžit a zápas tak v mnoha ohledech nebyl procházkou růžovým sadem. Celkově si myslím, že jsme znovu měly více ze hry, nicméně po 20 minutách byl výsledek nerozhodný. O našem vítězství rozhodly penalty, kde jsme proměnily dvě ze tří střel, zatímco jedna penalta soupeřek skončila na tyči a další po jejím hezkém zákroku na betonech naší gólmanky.

Hrály: Adamová K., Zittová P., Matoušková L., Fousková L., Scheinerová Š., Horálková L., Poslušná T., Pažitková B.

Výsledky: Mnichovice:Kadaň 4:1, M:Litice B 3:1, M:Hostivař 2:1 pen.