U12 - Hradec Králové

Čtyři body z tankodromu

Další dvojkolo základní skupiny B se odehrálo za naší účasti v Jičíně. Kluci nejprve remizovali s Liticemi A 4:4 a po té si poradili s domácím mužstvem jednoznačně 11:4.

Hřiště, které spíše připomínalo tankoviště, než hrací plochu pro pozemní hokej nás přivítalo v městě loupežníka Rumcajse. Hodně stará umělka vyplněná gumovou drtí, byla jednoznačně největším nepřítelem kombinačního a technického pozemního hokeje.  Míček nejen, že vůbec neběhal, ale vyloženě poskakoval, po té co trefil nějakou spáru, či nerovnost, kterých byla hrací plocha plná. Nutno podotknout, že i velikost hrací plochy byla neobvyklá, rozhodně její délka neměla běžné rozměry hřiště této kategorie. Vzdálenost mezi kruhy byla minimální.

Podmínky byly sice stejné pro všechny, ale nám opravdu moc nevyhovovaly. Při zakládání útoků byl problém dát si dvě přihrávky za sebou a naopak při bránění se jednalo o loterii, kdy míček poskočí a přeskočí naši hokejku. To se nám v úvodním utkání s mužstvem Litic A bohužel přihodilo hned několikrát. Ač jsme měli v utkání herní převahu, prosadit se v zahuštěném kruhu soupeře se nám vůbec nedařilo a naopak Litičtí permanentně hrozili z rychlých protiútoků. Z jednoho takového se také ujali vedení. Postupně se nám podařilo utkání otočit, ale po individuální chybě soupeř ještě stihnul do poločasu vyrovnat. Když jsme se postupně ujali vedení 4:2 zdálo se, že utkání dovedeme do vítězného konce. Ovšem soupeř se nevzdal a po rychlých protiútocích těsně před koncem vyrovnal. Když se nám pak v posledních vteřinách podařilo zahodit tutovku, byla z toho pouze remíza 4:4.

Ve druhém utkání s Jičínem se dalo předpokládat, že domácí lépe využijí znalost podmínek a však opak byl pravdou. Naši kluci dobře obsazovali domácí urostlé útočníky a tak nastřelované míče jičínské obrany jen ojediněle našli svého adresáta a naopak naše rychlé protiútoky končili překvapivě úspěšně. V prvním poločase (5:3) se jednalo o dramatické utkání, hrané v poměrně bouřlivé atmosféře, ovšem po třech našich rychlých brankách na úvod druhé půle bylo rozhodnuto a už se hrálo jen na polovině soupeře. Škoda jen, že se nám s více jak desítky trestných rohů podařilo úspěšně proměnit jen jeden. Nicméně jen rozehrávka rohu byla na daném povrchu těžkým úkolem a to nejen pro nás. Konečné skóre 11:4 naprosto zaslouženě v náš prospěch.

Pokud situace dovolí, mělo by být příští dostaveníčko u nás, tak věřme, že kluci potvrdí zatím vedoucí postavení ve skupině.