Halová extraliga zpět v Mnichovicích

Než vám přiblížím, jak letošní sezóna probíhala, dovolte mi trochu historie….

Psal se rok 2004, polovina našeho současného týmu ještě nebyla na světě. Já jsem se učila písmenka a těšila se do první třídy. Mezitím se na extraligových palubovkách proháněl mnichovický tým, který byl k nezastavení. Nakonec se to povedlo až ve finále pražské Slavii, a tak se holky staly vicemistryněmi republiky, což zopakovaly i další rok. V dalších letech už se tak nedařilo, a posledním vystoupením mnichovických děvčat byl rok 2008 a konečné 6. místo. Od té doby se zde hrála 1. liga.

Sama si pamatuji posledních devět nebo deset let v nižší soutěži. Občas jsme končily ve vyšších, jindy ve spodních patrech tabulky. Na postup se úplně nemyslelo. Pak nastal rok, kdy se hala nepřihlásila vůbec, další sezóna pak padla za oběť covidu…a rok na to přišlo třetí místo a velmi dobrý pocit z toho, že jsme držely krok s nejlepšími týmy ligy. Letos jsme se zlepšily ještě o jednu příčku. Předčil nás pouze národní tým Slovenska, který naši ligu využil mimo jiné k přípravě na ME III. divize a protože se nejedná o klub, nemůže hrát českou nejvyšší soutěž. A jak tedy naše cesta do extraligy probíhala?

O prvních třech zápasech se už psalo (výhra nad Liticemi a Slavií B, remíza se Slavií B). Následovalo vítězství nad Slovenskem a tři body jsme si odnesly i ze zápasu s loni extraligovou Bohemians. V odvetě proti Slovenkám jsme se musely smířit s porážkou. I tak jsme do nového roku vstoupily na prvním místě tabulky. Naneštěstí zrovna před dvojzápasem proti Kadani vypadlo ze zdravotních a rodinných důvodů hned 5 hráček. V prvním z utkání se podařilo vybojovat výhru, náš tým měl převahu, ale v druhém doplatil na chybu při bránění – a protože se nepovedlo překonat kadaňskou obranu, skončil zápas prohrou 0:1. Slovenky nám odskočily o tři body a Bohemka se dotáhla na rozdíl jediného bodu. Bylo tedy jasné, že o postupu se rozhodne na posledním turnaji v Plzni, kde nás čekala právě Bohemka a litické béčko.

Do zápasu o všechno jsme šly odhodlaně, ale začátek se nám rozhodně nepovedl. Ve čtvrté minutě jsme inkasovaly z rohu a už o tři minuty později lovily míček z branky podruhé. Měly jsme možná víc ze hry, ale nedařilo se zakončení. Bohemka mezitím hrozila z brejků. Až ve 22. minutě se podařilo snížit a následně i vyrovnat. Poté jsme se dokonce dostaly do vedení, které ale Bohemačky vyrovnávacím gólem minutu před koncem odmítly. Až gól do prázdné brány v poslední minutě rozhodl – POSTUPUJEME DO EXTRALIGY! Je třeba se omluvit divákům za infarktové stavy vzhledem ke dvěma neproměněným penaltám na každé straně, několika těsným trestným rohům a pěti minutám v oslabení. Ale zvládly jsme to a zavládla obrovská radost.

Další zápas se nám, podle mého názoru, herně tolik nepovedl, ale i tak jsme si připsaly letošní poslední tři body za výhru 3:1. Sice jsme prohrávaly, ale měly jsme častěji balónek na hokejkách a postupně zápas otočily.

Postup je pro nás velkou satisfakcí a obrovským úspěchem, zároveň ale i závazkem, protože víme, že je potřeba se stále zlepšovat. Během sezóny jsme měly světlé i temnější momenty. Každopádně děkujeme Ríšovi, že nás jimi provedl, a taky našim věrným fanouškům za podporu. A holky vám ještě jednou – jsem na vás hrdá!

Bára Pažitková, za celý tým žen

Výsledky:

Mnichovice x Slavia B 3:3 (Pažitková B. 2x, Bauersfeldová)

Mnichovice x Litice B 3:0 (Pažitková B. 2x, Kudibalová)

Mnichovice x Slavia B 2:1 (Pažitková B., Fousková L.)

Mnichovice x Slovensko 3:1 (Fousková L. Fousková E., Pažitková B.)

Mnichovice x Bohemians 6:2 (Fousková L. 3x, Bauersfeldová, Mudrová A., Pažitková B.)

Mnichovice x Slovensko 0:2

Mnichovice x Kadaň 5:2 (Fousková L. 3x, Mudrová A. 2x)

Mnichovice x Kadaň 0:1

Mnichovice x Bohemians 4:3 (Fousková E. 2x, Pažitková B., Fousková L.)

Mnichovice x Litice B 3:1 (Fousková L., Fousková E., Mudrová A.)