Minibenjamínci letos poprvé

Sobotní dopoledne ve Kbelích patřilo jednoznačně pozemnímu hokeji těch nejmenších (nejprve turnaj kategorie U6 následován U8). Oblohu bez mráčku a neskutečné teplo pořadatelé úspěšně kompenzovali naplněnými bazénky, množstvím zastíněných ploch a osvěžujícím občerstvením – takže téměř dokonalé podmínky!

V kategorii minibenjamínků náš oddíl reprezentovala devítka statečných rozdělená do dvou mužstev. Po jediném podzimní turnaji, kdy jsme se na hřišti spíše rozkoukávali, než hráli hokej, v nás trochu panovaly obavy, jak si povedeme, ale po prvních utkáních z nás vše spadlo. Kluci (a jedno děvče) se vrhli na své soupeře s takovým nasazením, že jsme hned na úvod byli stoprocentně úspěšní! A rozhodně nezůstalo u prvního utkání. Mužstvo Mnichovice A vyhrálo všechna svoje utkání a suverénně ovládlo skupinu. Béčko střídalo dobré i horší výsledky, ale vyjma posledního utkání s Růžovákama a Růžovkama z Hostivaře, kdy nám už opravdu „došlo“, sehrálo všechna utkání herně naprosto vyrovnaně.
V konkurenci několika mužstev domácích, Prezidenta, Hostivaře, Bohemky, či Pragy jsme se rozhodně neztratili a dokázali si, že na to „máme“!
Na závěr byla všem účastníkům na krk pověšena zasloužená odměna v podobě opravdové medaile a každý obdržel nějakou tu sladkost. Dle rozzářených obličejů a nadšení, které z „mrňousků“ přímo sálalo, byli všichni spokojeni a turnaj se pro ně stal výbornou motivací do dalších tréninků a ostatních aktivit spojených s hokejem pozemním.
No a my s Vítkem jsme si mohli jen „chválit“, jaké máme šikovné děti……

Na závěr ještě musíme poděkovat pořadatelům pod vedením pana Kačmaříka za perfektně připravený turnaj (jako vždy ve Kbelích)!

Honza