Mladší žáci – nabitý víkend

Velice napilno měli mladší žáci na úvod halových soutěží. Zatímco v sobotu obsadili slušné páté místo na mezinárodním turnaji v Hradci Králové, v neděli dopoledne získali v Průhonicích v úvodních dvou soubojích čtyři body do tabulky dlouhodobé halové soutěže, ale popořádku.

Výborná organizace, výborná konkurence, to jsou již tradiční důvody, proč je vůbec problém se přihlásit na hradecký Suda cup a nejinak tomu bylo i letos. Vždyť z pětice soupeřů v základní skupině měl každý z nich za názvem jinou vlaječku.

Přes brzké ranní vstávání naši kluci vstoupili do turnaje plně nabiti elánem a o poznání vyšší soupeře z bratislavské Rači porazili zaslouženě 4:2. Podstatnou překážkou jim nebyl ani maďarský soupeř 2:0. Pak ovšem narazila kosa na kámen. Polská Poznaň na nás vlétla rychlostí uragánu a my se nestíhali ani divit. Soupeř nás předčil ve všech směrech, byl rychlejší, hrál s vyšším nasazením a skvěle ovládal kombinaci. Výsledek 6:1 přesně dokumentoval dění na hrací ploše. Jako „vyprošťován“ nám mělo posloužit mužstvo chorvatských děvčat a stalo se. Ač jsme nepodali úplně oslnivý výkon, pasivní a nezkušený soupeř nám dovolil hned šestkrát skórovat (6:0). Přímo tragický začátek utkání jsme absolvovali v posledním utkání základní skupiny s hradeckým Áčkem. Než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme 0:2. Po prostřídání se obrázek hry nezměnil, útočně naladěný Hradec naopak zvýšil na tříbrankový rozdíl a zdálo se vše rozhodnuté. Ne však pro naše kluky! Ti zlepšili úplně všechno, pohyb, nasazení a najednou se začalo hrát na druhou branku. Odměnou nám bylo snížení, které nám dodalo doslova křídla, další branka vysela ve vzduchu. Bohužel přišla pozdě, až v posledních sekundách snad až z pátého trestného rohu a tak jsme se loučili sice prohrou, ale výborným výkonem. Nutno podotknout, že závěrečné minuty utkání znehodnotil trenér soupeře, který do utkání necitlivě zasahoval a rozhodil jak hráče obou mužstev, tak rozhodčí.
Z turnaje jsme však odjížděli se vztyčenou hlavou a se slušným pátým místem v silné 12 členné mezinárodní konkurenci.

V neděli na kluky čekala nová hala v Průhonicích a zejména dva soupeři. Prvním bylo mužstvo Bohemians, z našeho podhledu „velký neznámý“. Utkání z pohledu diváků nenabídlo nic zajímavého (alespospoň jeden mi to tvrdil (Franta)). Je pravda, že se nehrálo nijak v oslnivém tempu a hezkých akcí bylo jak šafránu. Naši kluci měli více ze hry, obzvlášť, když byla na hřišti základní pětice. Asi v polovině prvního poločasu jsme se zaslouženě ujali vedení, které však nemělo dlouhého trvání. Nicméně po druhé vstřelené brance jsme šli na poločasovou přestávku dobře naladěni 2:1. Herně navrch jsme měli i v poločase druhém, ale když jsme neproměnili dvě, tři dobré šance, soupeř po sérii našich minel vyrovnal. Přes poměrně velký tlak se nám již vedení na naši stranu strhnout nepodařilo a naopak jsme se museli strachovat o bod, když Bohemka zahrávala po hracím čase ještě trestný roh.

Druhým soupeřem nám bylo naše staré známé Hradecké Béčko. S mužstvem, se kterým jsme se již dvakrát venku na podzim utkali (1 výhra a 1 nešťastná prohra) jsme si měli co vyřizovat. Když se připočetlo včerejší poněkud „vyhrocené utkání s hradeckým Áčkem“, zrodil se z toho všeho náš nejlepší halový výkon. Kluci do utkání vstoupili mnohem aktivněji a od prvních minut si začali vytvářet šance. Odměnou nám bylo poločasové vedení 2:0. Částečně do hry jsme dostali soupeře na začátku druhého poločasu, když jsme mu dovolili snížit na rozdíl jediné branky, ale poslední minuty byly jednostranně v naší režii a zlepšenou koncovkou se nám podařilo navýšit naše vedení i zásluhou úspěšné exekuce penalty a trestného rohu až na konečných 5:1.

Teď na kluky čeká volný víkend a pak utkání se soupeři, které hodně napoví o našich šancích na postup do finálové skupiny. Dnes stoprocentní Hostivař a pražská Slavie.

Mnichovice – Bohemians 2:2 (2:1)

Banky: 2x Filip V.

Hradec B – Mnichovice 1:5 (0:2)

Branky: 3x Filip V., Filip B., Maty Č.