Mnichovické hokejky na cestě kolem světa!

Letos to s cestováním po světě nebude nic moc, a tak jsme na pozemáku podnikli společnou cestu kolem světa, abychom se nejen rozloučili se sezónou, ale už se rovnou naladili na prázdniny.

A povedlo se, neboť v jednu chvíli jsme měli v Mnichovicích na jednom místě zástupce spousty národností a také velké množství exotických zvířat. A tak jsme třeba viděli, jak Mexičan v sombreru soutěží proti mafiánovi s černým knírem, jak živě debatuje japonská gejša s hinduistkou, nebo jak ve skákacím hradu řádí tygr s gepardem. Skvělou pověst českého piva pak potvrdili vietnamští kluci, kteří si na něj odskočili od práce z rýžového pole, nebo holky z Bavorska, které to pojaly jako trénink na slavný Octoberfest.

Akci jsme tradičně rozjeli společnými soutěžemi dětí, dospívajících i dospělých a všech sedm týmů předvádělo neuvěřitelné výkony. Obzvláště zapeklitý byl tibetský slalom s míčkem a hokejkou, kdy hráč musel projet dráhu jen pomocí hlasové navigace svého parťáka z týmu. Velmi vyrovnaně dopadla soutěž hledačů perel v mořích jižního Pacifiku a také bylo hodně zajímavé sledovat rozdílnou taktiku jednotlivých týmů při španělské brigádě sběru pomerančů. Vrcholem soutěžní části byl lov jihoamerické anakondy, protože ty mnichovické měly přes 70 metrů. A to byste nevěřili, jakou kreativitu soutěžící do toho vloží a z čeho všeho se dá had postavit. Kromě nasazení vlastních těl a hokejek někdo pro úspěch svého týmu obětoval tkaničky či jiné části oděvu. Kluci z U15, velké díky, že jste se ujali přípravy a podpory soutěží.

Program pokračoval společnými zápasy smíšených družstev dětí a rodičů a na hřišti to chvílemi pěkně jiskřilo. Jako by se děti chtěly pomstít svým rodičům za všechny křivdy z průběhu celého školního roku a rodičové pak ukázali, že jsou sportovci tělem i duší a v ostrém zápase rozhodně nikoho šetřit nehodlají.

I přes letní počasí v nás jednu chvíli zamrazilo, když po rozdělání ohně se začal jeden lidožrout vyptávat po něčem k snědku, ale nakonec se pak spokojil s menší porcí, se špízem na grilu.

Všichni účastníci se mohli za přísných hygienických opatřeních ochladit v karibském moři, které nejprve opanoval rybí potěr, ale postupně nadvládu nad ním převzaly větší dravé kosatky.

Přátelé, děkujeme vám moc, že jste s námi vyrazili na cestu kolem světa, ale hlavně za to, že jste celou sezónu 2019-2020 mnichovický hokej všemožně podporovali. Užijte si prázdniny a …neztrácejte hlavu, v srpnu nebo v září se zase uvidíme!

Fotky z akce najdete na rajčeti (https://hokej-mnichovice.rajce.idnes.cz/2020-06-27-Cesta_kolem_sveta/)

P.S. Pokud hledáte zapomenuté věci, tak se domluvte se svým trenérem či vedoucím družstva na předání.