V Hostivaři nad U12 zvítězil déšť

Poslední představení našich mladších žáků v této sezóně nedopadlo úplně nejlépe. Celé konání akce provázel slabší, či silnější déšť a nutno podotknout, že mokrá a těžká hrací plocha našim klukům vůbec neseděla. V základní skupině kluci podlehli Bohemce, Béčku Hostivaře a porazili bez brankaře hrající Slavii. Po odehrání základních skupin byl turnaj kvůli vytrvalému dešti a neregulérní hrací ploše předčasně ukončen.

Opět téměř v kompletní sestavě (ze třinácti hráčů chyběl jen Mára) a s chutí úspěšně zakončit „prapodivnou“ sezonu, dorazilo naše mužstvo na dobře připravený turnaj v Hostivaři (vždyť ředitelkou byla Petra Brabcová). Kluky na úvod čekal „oblíbený“ soupeř z Bohemky. Tentokrát se ovšem nepotvrdilo, že na „klokany“ se nám daří. V herně vyrovnaném utkání se brankově dokázal prosadit pouze soupeř a tak bohužel 0:2.
Stejně jako minulý týden, Slavia na turnaj nedorazila zdaleka kompletní, tentokrát dokonce jen v pěti a bez brankáře. Přestože jsme nepodali úplně optimální výkon, kluci využili oslabení soupeře a četnou střelbou se dostali k vysokému vítězství 8:3.
Třetí utkání bylo již poznamenáno vytrvalým deštěm, na hřišti se již tvořily velké louže a pohledný hokej musel jít stranou. Ve vodní bitvě se s těžkou hrací plochou vyrovnalo lépe domácí Béčko. Naši borci ještě dokázali zareagovat na vedení soupeře vyrovnávací brankou, ovšem podruhé se to již nepovedlo a v době, kdy jsme si v poli vytvořili převahu, jsme naopak potřetí inkasovali (1:3).       
 
Jako na minulých turnajích je hlavní problém produktivita, koncovka! Herně s nikým nijak nezaostáváme, obzvlášť když je na hřišti první pětka, ale hrozně moc se nadřeme na každou vstřelenou branku. Kluci jako by měli v kruhu soupeře trému se bojí vystřelit a když se ke střelbě konečně odhodlají, je z toho převážně nemastná, neslaná střela. U některých hráčů je problém i v plnění pokynů trenérky, ale o tom si každý udělá hned obrázek, když vidí jak se někteří kluci chovají na střídačce, jak sledují hru, spoluhráče, jaký mají zájem o utkání……..            

Mužstvo kromě trenérky Lenky opouští pro příští sezonu brankář Maty a hráči Milan a Burša, takže nezbývá než všem moc poděkovat a popřát mnoho úspěchů, klukům ve vyšší kategorii a Lence v jiných rolích (rozhodčí,…).   

Tak zase v září!

H.V.