Rok 2021 u týmu žen

Začátek roku 2021 byl ve znamení lockdownu, takže se každá z nás musela připravovat
individuálně, ale jakmile to jen šlo, vydaly jsme se na hřiště trénovat. Bohužel zápasy jarní
části byly zrušeny, takže prvních utkání jsme se dočkaly až po polovině září, kdy jsme
vyrazily na dva zápasy do Kadaně, odkud jsme si odvezly 6 bodů do tabulky.

Slavia B:Mnichovice 3:5

V zápase s naším tradičním soupeřem ze Slavie B jsme se ujaly vedení už v první minutě a
postupně jsme si vytvořily tříbrankový náskok. Sehraný a zkušený soupeř sice třikrát
skóroval, ale vždy jen korigoval skóre, které na konci zápasu ukazovalo 5:3 ve prospěch
našeho týmu. Utkání provázelo několik nepřesností a chyb, ale také bylo k vidění hodně
hezkých akcí. Zápas se odehrával ve slušném tempu a mě osobně hodně bavil. Líbilo se mi,
že jsme působily jako sehraný tým (i když ze začátku bylo znát, že hrajeme první zápas
sezóny) a dokázaly jsme spolehlivě pohlídat tříbrankový náskok proti kvalitnímu soupeři.

Mnichovice:Hostivař B 2:1
Druhý zápas prvního hracího dne měl dost odlišný průběh než utkání se Slavií. I přes
zlepšení naší hry a velký počet šancí se nám střelecky vůbec nedařilo. Soupeř zvolil taktiku
napalování dlouhých balonků dopředu a tím nám velmi komplikoval snahu dostat se do
zápasu. Na náš gól z rohu v páté minutě dokázaly hráčky Hostivaře rychle odpovědět a
remízový stav pak vydržel po dobu dalších dvaceti minut. Celou tu dobu jsem se bála, aby
nám nějaký dlouhý balón soupeře nepropadl, ale nakonec byla naše snaha hrát hezký hokej
odměněna i gólově. Soupeřky už nedokázaly reagovat, a tak zápas skončil naší výhrou 2:1.
Další zápasy odehrál nás tým na hřišti Kbel. Tato utkání jsem sledovala s výronem kotníku
jen za postranní čárou, mimo hru byla vinou zranění také naše zkušená gólmanka Kateřina
Adamová. Za ni musela zaskočit naše útočnice Linda Matoušková, která dříve chytala. Teď
musela vytáhnout betony ze sklepa a opět se přesunout do brány, za což jí za celý tým
děkuju. Náš tým také doplnily holky z dorostu, které si s novou výzvou poradily skvěle.
Kbely:Mnichovice 0:14, Mnichovice:Kbely 15:0
Oba zápasy měly prakticky stejný průběh. Náš tým dominoval od začátku do konce,
výsledkem byly dvě vysoké výhry. Velmi hezky se uvedly všechny dorostenky a dobře je
podpořily i jejich zkušenější spoluhráčky. Díky čtyřem výhrám se po podzimu držíme na čele
tabulky. Já osobně jsem byla pozitivně překvapená naším herním projevem, samozřejmě
jsme udělaly i dost chyb, ale celkově si myslím, že se na to dalo koukat. Spokojený s hrou
týmu byl i trenér Richard Kotrč.

Hala
Mnichovice:Slavia B 4:7
V listopadu jsme se přesunuly na tréninky do haly a v prosinci jsme odehrály první zápas.
Ten nám bohužel nevyšel, soupeřky ze Slavie byly v tomto utkání lepší. Čtyři góly jsme
dostaly celkem zbytečně, když jsme si špatně rozebraly hráče. Bylo také vidět, že je třeba
hodně pracovat na naší rozehrávce. I proto, že jde o naši první halovou sezónu v novém
složení (opět nás doplňují mladší holky), je potřeba si na sebe zvyknout, abychom sesehrály a více o sobě věděly. Abych ale nebyla jen negativní, byly tam i hezké akce, na
kterých můžeme stavět.
Letošní rok jsme zakončily tréninkem v Kostelci, první zápas v novém roce je na programu
15. ledna proti Bohemians B.
Chtěla bych moc poděkovat spoluhráčkám za všechny tréninky a zápasy. Venku už je vidět
velké zlepšení a věřím, že ani v hale to přes první neúspěch nebude špatné. Take díky
Ríšovi za to, že s námi má pořád trpělivost 😀

Vítězný začátek roku 2022
V polovině ledna jsme se v Kostelci utkaly s týmem Bohemians B a i přes rozsáhlý výčet
omluvenek se nám povedlo zkušeného soupeře porazit.

Mnichovice:Bohemians B 7:4
V tomto utkání jsme se brzy ujaly vedení a postupně ho vylepšily na 3:0, následkem dvou
špatných rozehrávek se však soupeři podařilo snížit na rozdíl jediného gólu a o několik minut
později dokonce srovnat. Následovala pasáž, během které jsme se snažily vzít si vedení
zpět, bylo k vidění mnoho šanci, a nakonec byla naše snaha odměněna vítězstvím 7:4.
Chtěla bych poděkovat holkám, jak se popraly s nízkým počtem hráčů na střídačce a po celý
zápas bojovaly. Do nového roku tak náš tým vstoupil vítězně, doufejme, že budeme dále