U10A – tréninkový plán

ahoj kluci,
protože se ještě pořád nemůžeme potkávat na hřišti, musíme trénovat každý zvlášť. Prosím tedy, abyste si přečetli následující tréninkový plán a snažili se ho, pokud možno co nejlépe!Věnujte tréninku chvíli každý den odpoledne a piště mi na Whatsapp vaše zážitky z tréninků :
Pondělí :  
věnujte se skákání přes švihadlo. Začněte 5x 10 sekund skoky snožmo, s 10 sekundovými přestávkami. Pak 1 minutu pausa.Po pause zkuste párkrát prolézt přes složené švihadlo mezi nataženýma rukama.pak zkuste snožmo skákat přes švihadlo 1 minutu v kuse. Dejte si půl minuty pausu a udělejte to znovu. A pak ještě jednou.Nakonec zkuste 5ti minutovou výzvu – skákat 5 minut v kuse!

úterý : 
zkuste si vzpomenout na atletickou abecedu a snažte se všechny cviky dělat co nejlépe. Stačí 3 metry tam a š metry zpátky
když budete rozehřátí, udělejte 20 výrkoků ze dřepu. Každý výskok provádějte co nejrychleji a co nejvýše. Tak jak se to spolu učíme – s co největší intenzitou.Vždy mezi skoky udělejte malou pausu a soustřeďte se na další výskok.
Udělejte 5 kliků, pak se převalte na záda a hned udělejte 10sklapovaček (nebo sedů x lehů) – toto 3x opakujte.
vydýchejte se a pokračujte opět s výskoky, zkuste ze dřepu vyskakovat co nejvýše u zdi,
Nakonec klusem oběhněte zahradu, abyste se vydýchali.

středa :
opět vzpomínejte – cviky obratnosti s hokejoou :
1. na ukazováčku jedné ruky zksute balancovat s postavenou hokejkou, přitom udělejte dřep, jděte dopředu, dozadu, otočit se 2. postavte hokejku na zem, držte ji jedním prstem postavenou na zemi. Pak ji pus’tte, otočte se kolem své osy a hokejku do stejné ruky, jakou jste hokejku před tím drželi    zkuste to několikrát s otočkou na jednu i na druhou stranu3. Vezměte hokejku do obou rukou a přeskočte ji. Víte, že jste to skoro všichni dokázali. Stůjte nejlépe na trávníku, ať si nepřicvaknete prsty k podlaze :-)4. když se to povede, zkuste to přeskočit zezadu dopředu a hned zpátky.
5. Vezměte si míček a zkuste si ho nadhazovat – nejprve vysoko, pak co nejníže nad hokejkou, pak zase zkuste při tomto driblování dřep, otočku

čtvrtek :
tento trénik věnujte síle :
nejprve zopakujte abecedu, abyste se rozehřáli
po zahřátí začněte dělat kliky. Pořádné hluboké kliky. Dělejte je po pěti a pak si dejte chvilku pausu a kliky opakujte. Zkoušejte to, kolik jich tato uděláte.
druhý cvik jsou výskoky z dřepu. Vezměte se do ruky plastovou lahev vody a zkuste s ní nad hlavou vykakovat co nevýše. Počítejte, kolik výskoků takto uděláte
za třetí – dělejte sedy x lehy se zkříženýma rukama za hlavou. Udělejte jich vždy 10, pak si dejte pár sekund pausu a pak znovu 10 sedů lehů. Hlašte mi, kolikrát jste opakovali.
Nakonec si protřepte ruce a nohy, aby vás v pátek moc nebolely.
pátek :
1. posaďte se na židli, narovnejte záda, mějte pevně nohy na zemi a rukama kmitejte, jako když běžíte. A kmitejte co nejrychleji, Jako při nejrychlejším sprintu. – asi 10 sekund2. když sedíte, chyťte se rukama sedáku židle, zvedněte nohy a kmitejte jimi, jako když plavete. Kmitejte, co nejrychleji – asi 10 sekund3. bod 1 a 2 několkrát opakujte4. sprint na místě – na místě , co nejrychleji, sprintujte. Vždy napočíjte do 8 pak vyskočte do výšky, udělejte dřep a zase do 8mi sprintujte na místě. 3x za sebou.
5. Udělejte co nejdelší žabáky přes celou zahradu!